Місія Всеукраїнського
фонду "Крок за кроком"
сприяти втіленню освітніх реформ з реалізації особистісно-орієнтованої, інклюзивної освітньої моделі з активним залученням сімей і громад, шляхом проведення тренінгів для освітян, батьків, представників громадських організацій; ініціювання та реалізації проектів, спрямованих на забезпечення рівного доступу до якісної освіти для усіх дітей, у тому числі дітей з особливими потребами, дітей – представників етнічних та національних меншин, сімей, які опинились у кризових ситуаціях; залучення сімей і громади до освітнього та управлінського процесів.
Місія Фонду виконується шляхом реалізації програм:
Сайти проектів Фонду
Facebook
Тендерні оголошення

Крок за кроком створюємо кола друзів

01.02.2016

 

26 січня 2016 у Жовтневом відділі освіти відбулась зустріч учасників всеукраїнського проекту «Створення інклюзивного безпечного середовища» шляхом впровадження педагогічних технологій «Кола друзів» і «Лялька як персона» Всеукраїнського фонду «Крок за кроком». Учасниками зустрічі були Інна Луценко координатор проекту в Запорізькій області, науковий співробітник лабораторії проблем інклюзивної освіти Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, Лисак Ганна методист обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти ЗОІППО; Єременко Л.В. начальник територіального відділу освіти, молоді та спорту Жовтневого району, Ухналь О.Б. методист районного методичного підрозділу ІАМЦ, Магльована О.П. директор ЗНЗ № 3, Ніколаєва С.В. психолог ЗНЗ №3, Іващенко Д.О. педагог – організатор ЗНЗ №3, Каржова З.Д. завідувач ДНЗ №36, Логвинова Л.Є. вихователь методист ДНЗ №36.

Проект запроваджено в 4-х областях України, в тому числі і в Запорізькій. Учасники зустрічі обговорили умови впровадження програми в навчальні заклади ЗНЗ №3 і ДНЗ № 36 та в інші навчальні заклади району. Програма спрямована на дітей, які потребують допомоги у подоланні бар’єрів  і перешкод у соціалізації. До цієї категорії відносяться не тільки діти з особливими потребами, а також  ізольовані діти і діти – переселенці. Таким чином, технологія поширюються на всіх дітей, які потребують допомоги у спілкуванні.

За  програмою педагогами визначаються фокусні діти, які отримують додаткову спеціальну допомогу і увагу від педагогів, психологів, соціальних працівників. Педагогічним колективом ЗНЗ №3 вже визначена лідерська група для реалізації програми. Педагоги і психологи помітили, що життя дітей стало більш активним, кола їх спілкування поширились на різні групи учасників: однолітки, педагоги, сусіди, мешканці мікрорайону. Батьки побачили позитивні зміни і відчули довіру і вдячність педагогам за професійну роботу і доброзичливе ставлення  до їх дітей.

В ДНЗ №36 педагоги мають досвід  роботи з дітьми, які потребують особливої уваги і розвитку. Робота за проектом поглибить їх знання і вміння практичної роботи. Директор і методист ДНЗ № 36 у лютому відвідають в Києві семінар за темою: «Ляльки-персони: педагогічний підхід для соціального і психологічного розвитку дитини».

Обидва навчальних заклади району мають умови для реалізації програми за проектом «Розвиток громадянсько – активних шкіл в Україні».

Програма фінансово підтримується. За аргументованими проектними пропозиціями навчальні заклади отримують фінансову допомогу на дидактичні матеріали для роботи за програмою.

Засновником цієї методології і куратором її впровадження в країнах світу є Колін Ньютон (Великобританія). Навесні його чекають в Україні, можливо він завітає і до нас. Наші кола друзів також поширюються на рівні України і Європи.

Джерело

Ім'я:
E-mail:
Ваше ім'я*:
Ваш E-mail*:
Організація:
Ваш телефон:
Тема листа*:
Зміст листа*: