Місія Всеукраїнського
фонду "Крок за кроком"
сприяти втіленню освітніх реформ з реалізації особистісно-орієнтованої, інклюзивної освітньої моделі з активним залученням сімей і громад, шляхом проведення тренінгів для освітян, батьків, представників громадських організацій; ініціювання та реалізації проектів, спрямованих на забезпечення рівного доступу до якісної освіти для усіх дітей, у тому числі дітей з особливими потребами, дітей – представників етнічних та національних меншин, сімей, які опинились у кризових ситуаціях; залучення сімей і громади до освітнього та управлінського процесів.
Місія Фонду виконується шляхом реалізації програм:
Сайти проектів Фонду
Facebook
Тендерні оголошення

Звіт про роботу в рамках проекту «Кола друзів»

02.03.2016

 

25-26 лютого 2016 року в м. Жовті Води відбулася робоча зустріч учасників Всеукраїнського проекту «Створення інклюзивного безпечного середовища в навчальних закладах і громадах». Розглядалися шляхи впровадження педагогічних технологій «Кола друзів» і «Лялька як персона».

25.02.16р. на базі ДНЗ № 35 в першій половині дня проводилося практичне заняття, на якому було представлено принципи роботи методології «Лялька як персона». Учасниками зустрічі були Людмила Некраш, тренер Всеукраїнського фонду «Крок за кроком», завідувач  ДНЗ №35 Седченко С.В., психолог Тимченко Т.В., вихователь-методист Ганієва Ю.С., вихователь Штовбун Л.А., практичний психолог та соціальний педагог школи №8, Жукова М.С. Заняття проводилося з дітьми старшої групи. «Лялька - персона» в руках психолога "оживає". Вона має своє ім"я «Джулія», свою родину з її культурою і традиціями, свої інтереси та особливості. Під час заняття діти швидко помітили, що в них дуже багато спільного з «новою подругою» - їм подобається гратися такими ж іграшками, дивитися такі ж мультфільми, і всі вони хочуть мати друзів.

В другій половині дня на базі ЗОШ №8 було проведено робочу зустріч Некраш Л.М. з класними керівниками, в класах яких обрано «фокусних»дітей (2-А Кожаєва Л.Г., 3-А Єрохіна Т.С.,  3-Б Колісник Є.П.,  4-А Стаднік Т.О. ), директором Катіною І.В., практичним психологом Жуковою М.С.

Учасники зустрічі обговорили шляхи впровадження методології «Кола друзів» в школі.

Програма спрямована на дітей, які потребують допомоги в подоланні бар’єрів і перешкод у соціалізації. До цієї категорії відносяться не тільки діти з особливими потребами, а також ізольовані діти та діти – переселенці. Таким чином, технологія поширюються на всіх дітей, які потребують допомоги у спілкуванні.

За програмою педагоги визначають «фокусних дітей», які отримують додаткову допомогу та увагу від своїх однокласників, педагогів, психологів, соціальних працівників. Педагогічним колективом ЗНЗ №8 вже визначена група для реалізації програми.

26.02.16р. на базі ЗОШ №8 проведено два практичних заняття «Кола друзів»

Проведення занять з «фокусною дитиною» 2-А класу М. Сергієм.

Проведення занять з «фокусною дитиною» 3-А класу Л.   Дмитром.

Проведення занять з «фокусною дитиною» 3-Б класу Г. Глібом. 

Проведення занять з «фокусною дитиною» 4-А класу О. Вадимом.

Педагоги і психолог помітили, що життя дітей стало більш активним, кола їх спілкування поширились на різні групи учасників: однолітки, педагоги, сусіди. Батьки побачили позитивні зміни і відчули довіру і вдячність педагогам за професійну роботу і доброзичливе ставлення до їх дітей.

Ім'я:
E-mail:
Ваше ім'я*:
Ваш E-mail*:
Організація:
Ваш телефон:
Тема листа*:
Зміст листа*: