Місія Всеукраїнського
фонду "Крок за кроком"
сприяти втіленню освітніх реформ з реалізації особистісно-орієнтованої, інклюзивної освітньої моделі з активним залученням сімей і громад, шляхом проведення тренінгів для освітян, батьків, представників громадських організацій; ініціювання та реалізації проектів, спрямованих на забезпечення рівного доступу до якісної освіти для усіх дітей, у тому числі дітей з особливими потребами, дітей – представників етнічних та національних меншин, сімей, які опинились у кризових ситуаціях; залучення сімей і громади до освітнього та управлінського процесів.
Місія Фонду виконується шляхом реалізації програм:
Сайти проектів Фонду
Facebook
Тендерні оголошення

Навчально-практичний семінар з питань підготовки модераторів для проведення фокус-груп

07.03.2016

 

29 лютого – 2 березня 2016 року відбувся навчально-практичний семінар з питань підготовки модераторів для проведення фокус-груп в рамках впровадження проекту «Створення інклюзивного безпечного середовища в навчальних закладах і громадах».

Для підготовки проведення семінару було запрошено міжнародного консультанта Дункана Литл (Лондон), який представляє європейську мережу з підтримки розвитку інклюзії. Ця організація реалізує подібний проект у Вірменії, Словаччині та допомагає іншим країнам підготувати звіти до Комітету ООН з питань людей з інвалідністю.

Навчально-практичний семінар мав теоретичну та практичну складові. Теоретична складова – представлення інструментарію для проведення фокус-груп. Практична – відпрацювання інструментарію і процедури проведення безпосередньо із цільовими групами.

Під час семінару було підготовлено 11 модераторів із числа представників громадських організацій, інститутів післядипломної педагогічної освіти, психолого-медико-педагогічних консультацій та управлінь освіти.

ПРО ПРОЕКТ

Мета проекту – поширення інформації щодо Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, зокрема Статті 24 «Освіта » серед освітян та громадськості.

Мети буде досягнуто шляхом проведення фокус - груп з різними цільовими аудиторіями:

  • педагогами інклюзивних навчальних закладів (початкова ланка)
  • батьками дітей з особливими потребами
  • іншими батьками, які мають дітей молодшого віку
  • учнями початкової школи, однолітками яких є діти з особливими освітніми потребами
  • представниками громадських організацій
  • представниками управлінської ланки: керівниками закладів освіти, представниками психолого-медико-педагогічних консультацій, управлінь освіти

Фокус-групи буде проведено для кожної з категорій у чотирьох областях – Вінницькій. Львівській, Одеській та Луганській та Києві. За результатами фокус-груп в травні 2016 буде проведено круглий стіл в м. Києві.

Результати фокус-груп будуть покладені в основу Альтернативного звіту для Комітету ООН з питань людей з інвалідністю та будуть представлені Міністерству освіти і науки для включення у Державний звіт щодо реалізації Конвенції ООН з питань людей з інвалідністю, зокрема статті 24 «Освіта».

 

Ім'я:
E-mail:
Ваше ім'я*:
Ваш E-mail*:
Організація:
Ваш телефон:
Тема листа*:
Зміст листа*: