Місія Всеукраїнського
фонду "Крок за кроком"
сприяти втіленню освітніх реформ з реалізації особистісно-орієнтованої, інклюзивної освітньої моделі з активним залученням сімей і громад, шляхом проведення тренінгів для освітян, батьків, представників громадських організацій; ініціювання та реалізації проектів, спрямованих на забезпечення рівного доступу до якісної освіти для усіх дітей, у тому числі дітей з особливими потребами, дітей – представників етнічних та національних меншин, сімей, які опинились у кризових ситуаціях; залучення сімей і громади до освітнього та управлінського процесів.
Місія Фонду виконується шляхом реалізації програм:
Сайти проектів Фонду
Facebook
Тендерні оголошення

Дітям про Конвенцію

05.06.2017

 

31 травня 2017 року до Міжнародного дня захисту дітей Агентством ООН у справах біженців проведено презентацію ілюстрованої дитячої книжки про людей з інвалідністю «Дітям про Конвенцію ООН про права людей з інвалідністю»

Дітям про Конвенцію

Станом на травень 2017 року, в Україні зареєстровано 1 528 565 внутрішньо переміщених осіб, з яких 57 774 – люди з інвалідністю. 320 тис. людей з інвалідністю живуть безпосередньо у зоні військового конфлікту на території Донецької та Луганської областей.

Для формування правильного й адекватного сприйняття дітьми людей з інвалідністю, Агентство разом із Національною Асамблею людей з інвалідністю України адаптували Конвенцію ООН з прав осіб з інвалідністю для дітей, зробили з неї легку для читання й розуміння дитячу книжечку.

Дітям про Конвенцію

Представники Агентства наголошують, що через переселення багато дітей з інвалідністю зазнають подвійної дискримінації. Як розповідають батьки дітей-ВПО та біженців, їхні діти часто почуваються ізольованими соціально й фізично через статус переселенця, нову обстановку та інвалідність.

Особам з інвалідністю дуже важко діставатись до навчальних закладів, неймовірно важко знайти прийнятне і зручне житло не кажучи вже про місце для працевлаштування. Ще складнішою є ситуація для дітей, які потребують додаткового захисту та підтримки.

Ідея навчального проекту виникла по базі дослідження, яке провело Агентство у травні минулого року. Проведені опитування та фокус-групи з переміщеними людьми з інвалідністю показали гостру  необхідність посилення інтеграція людей з інвалідністю у нових спільнотах,  формування толерантності та просування інклюзивності в кожному аспекті суспільного життя, починаючи з освіти.

Агентство ООН у справах біженців спільно з партнерами вже мають декілька проектів, реалізованих на прохання переселенців та біженців з інвалідністю. Серед проектів є й такі, що спрямовані на підтримку інклюзивної системи освіти.

Із вступним словом виступила Асель Ормонова, Радник з питань захисту прав Агентства ООН у справах біженців в Україні. Вона розповіла про даний проект, команду, яка його створювала та для кого саме він передбачався, що ставилося за мету. Подякувала дітям та їх батькам за активну участь у заході.

Валерій Сушкевич, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю, привітав учасників презентації нового дитячого видання і розповів про те, які кроки необхідно зробити та вже робляться для того, щоб полегшити життя такої вразливої категорії, як діти з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб. Він сказав, що дана книга надасть змогу дітям у доступний для них формі отримати інформацію щодо прав людей з інвалідністю.

Дітям про Конвенцію

З вітанням з нагоди Міжнародного дня захисту дітей виступила Вікторія Назаренко, Генеральний Секретар ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» та запросила до співпраці батьків та їх об’єднання.

Дітям про Конвенцію

Після офіційної частини презентації було проведено майстер-класи для розвитку моторики дітей, була можливість поспілкуватися із дітьми-ВПО та дітками з інвалідністю і їхніми батьками.

 Дітям про Конвенцію

 

Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю була прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 13 грудня 2006 року і набула законної сили 3 травня 2008 року. Україна підписала Конвенцію 24 вересня 2008 року.

Джерело

Ім'я:
E-mail:
Ваше ім'я*:
Ваш E-mail*:
Організація:
Ваш телефон:
Тема листа*:
Зміст листа*: